Skip to content

26 Birdie WayLawrence Township, NJ 08648

Built 2021

Last Sale Price
$674,900
Last Sale Date
Mar 25, 2021

Property Information

Block3004.01
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3004

Building Details

Building Class18
DescriptionA MODEL - RIGHT
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,913
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,700
12%
Improvement Value:$478,700
88%
Total Assessment$543,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,534+2.0%
2024$16,203+3.2%
2023$15,707+736.5%
2022$1,878+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$674,900
DeedBook 6436, Page 675Recorded3/30/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021