Skip to content

1 Jill LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2012

Property Information

Block3104
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,200
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,300
31%
Improvement Value:$198,900
69%
Total Assessment$287,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,897+2.0%
2024$8,719+3.2%
2023$8,452+1.4%
2022$8,335+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962