Skip to content

2950 Brunswick PikeLawrence Township, NJ 08648

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$6,000,000
Last Sale Date
Nov 26, 2024

Property Information

Block3601
Lot1.01
QualifierS05
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page3601

Building Details

Building Class10
DescriptionCHICK-FIL-A
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage5,309
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,317,000
71%
Improvement Value:$548,200
29%
Total Assessment$1,865,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$57,784+2.0%
2024$56,627+46.1%
2023$38,759+1.4%
2022$38,219+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$6,000,000
DeedBook 6578, Page 354Recorded12/23/2024