Skip to content

Station RoadLawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Jun 10, 2013

Property Information

Block4102
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage39.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$119,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,708+2.0%
2024$3,634+3.2%
2023$3,523+1.4%
2022$3,474+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0