Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
3320 Brunswick PikeLawrence Township, NJ 08648
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2016
Property Information
Block4201.01
Lot3.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4208
Building Details
Building Class10
DescriptionQUAKER BR MALL
Dwellings1
ZoningRC
Sq Footage---
Acreage42.56
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$30,000,000
36%
Improvement Value:$52,228,700
64%
Total Assessment$82,228,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,547,445 | -8.2% |
| 2024 | $2,776,058 | -10.5% |
| 2023 | $3,103,040 | -16.3% |
| 2022 | $3,708,541 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.