Skip to content

200 Renaissance BlvdLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block4201.01
Lot32.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4207

Building Details

Building Class10
DescriptionCHEVROLET DLR
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage6.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,175,800
49%
Improvement Value:$2,262,800
51%
Total Assessment$4,438,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$137,508+2.0%
2024$134,756+3.2%
2023$130,628+1.4%
2022$128,808+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1999