Skip to content

320 Lawrence Station RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 7, 2024

Property Information

Block4201
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class10
Description1SM
Dwellings1
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage9.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$352,500
32%
Improvement Value:$747,500
68%
Total Assessment$1,100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$34,078+2.0%
2024$33,396+3.2%
2023$32,373-14.2%
2022$37,726+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$10
DeedBook 6551, Page 484

Property Sale

Sale
$499,133
DeedBook 2368, Page 956

Property Built

Built

Year Built: 1960