Skip to content

326 Fountayne LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 2001

Last Sale Price
$54,250
Last Sale Date
Jan 30, 2001

Property Information

Block4201
Lot188
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4201

Building Details

Building Class29
DescriptionCOAH PATIO
Dwellings1
ZoningMX
Sq Footage1,026
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,300
21%
Improvement Value:$52,600
79%
Total Assessment$66,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,073+68.2%
2024$1,233+3.2%
2023$1,195-38.5%
2022$1,941+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$54,250
DeedBook 3992, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 2001