Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block4202
Lot1.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page4203

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage2.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,044,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,044,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$63,323-21.1%
2024$80,226+3.2%
2023$77,769+1.4%
2022$76,685+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0