Skip to content

26 Pratt LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 2023

Last Sale Price
$697,900
Last Sale Date
Dec 4, 2023

Property Information

Block5101.01
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5103

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
ZoningAT
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,800
21%
Improvement Value:$368,100
79%
Total Assessment$464,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,403+390.1%
2024$2,939+47.6%
2023$1,991
Property History

Property Sale

Sale
$697,900
DeedBook 6542, Page 1855Recorded12/7/2023

Property Sale

Sale
$213,500
DeedBook 6527, Page 571Recorded6/30/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023