Skip to content

5 Flanigan StLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$219,150
Last Sale Date
Oct 26, 1999

Property Information

Block5201.01
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5205

Building Details

Building Class18
DescriptionE MODEL
Dwellings1
ZoningPVD2
Sq Footage2,308
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,400
25%
Improvement Value:$302,400
75%
Total Assessment$401,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,448+2.0%
2024$12,199+3.2%
2023$11,825+1.4%
2022$11,660+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$219,150
DeedBook 3704, Page 110

Property Built

Built

Year Built: 1999