Skip to content

15 Vaccaro RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$447,000
Last Sale Date
Aug 27, 2008

Property Information

Block5201.03
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5205

Building Details

Building Class18
DescriptionD MODEL
Dwellings1
ZoningPVD2
Sq Footage2,008
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,400
27%
Improvement Value:$275,300
73%
Total Assessment$375,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,639+2.0%
2024$11,406+3.2%
2023$11,057+1.4%
2022$10,903+1.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$447,000
DeedBook 5928, Page 60

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 4195, Page 135

Property Sale

Sale
$188,900
DeedBook 3737, Page 159

Property Built

Built

Year Built: 1999