Skip to content

4 Nash CourtLawrence Township, NJ 08648

Built 2007

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 11, 2020

Property Information

Block5201.05
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5204

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningPVD2
Sq Footage1,966
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,900
27%
Improvement Value:$262,200
73%
Total Assessment$360,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,156+2.0%
2024$10,933+3.2%
2023$10,598+1.4%
2022$10,450+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 5751, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 2007