Skip to content

25 Marchesi DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 2002

Last Sale Price
$324,900
Last Sale Date
Sep 7, 2002

Property Information

Block5201.07
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5204

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningPVD2
Sq Footage2,308
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,100
26%
Improvement Value:$301,200
74%
Total Assessment$404,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,525+2.0%
2024$12,275+3.2%
2023$11,899+1.4%
2022$11,733+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$324,900
DeedBook 4361, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 2002