Skip to content

3161 Brunswick PikeLawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$8,500
Last Sale Date
Mar 9, 2017

Property Information

Block5201.10
Lot2.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMX-2
Sq Footage---
Acreage1.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$163,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$163,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,050+2.0%
2024$4,949+3.2%
2023$4,797+1.4%
2022$4,730+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 6279, Page 280