Skip to content

8 Dayna LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1996

Last Sale Price
$316,000
Last Sale Date
Jun 23, 1997

Property Information

Block5301
Lot9.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5301

Building Details

Building Class18
DescriptionMADISON II
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,146
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,300
22%
Improvement Value:$436,600
78%
Total Assessment$562,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,439+2.0%
2024$17,090+3.2%
2023$16,566+1.4%
2022$16,335+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$316,000
DeedBook 3213, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1996