Skip to content

14 Dayna LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2022

Property Information

Block5301
Lot9.08
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5301

Building Details

Building Class18
DescriptionMONROE
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,724
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,600
21%
Improvement Value:$496,800
79%
Total Assessment$625,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,375+2.0%
2024$18,987+3.2%
2023$18,406+1.4%
2022$18,149+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$309,000
DeedBook 3043, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1996