Skip to content

11 Dayna LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1996

Last Sale Price
$530,000
Last Sale Date
Jan 26, 2012

Property Information

Block5301
Lot9.15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5301

Building Details

Building Class18
DescriptionJEFFERSON B
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,860
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,300
24%
Improvement Value:$398,600
76%
Total Assessment$521,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,168+2.0%
2024$15,845+3.2%
2023$15,360+1.4%
2022$15,146+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$530,000
DeedBook 6138, Page 391

Property Sale

Sale
$550,000
DeedBook 6053, Page 388

Property Sale

Sale
$585,000
DeedBook 5462, Page 113

Property Sale

Sale
$322,000
DeedBook 3112, Page 180

Property Built

Built

Year Built: 1996