Skip to content

23 Carla WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$295,185
Last Sale Date
Apr 20, 1999

Property Information

Block5401.01
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class18
Description2330B MODEL
Dwellings1
ZoningR-2A
Sq Footage2,967
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,400
25%
Improvement Value:$379,500
75%
Total Assessment$505,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,673+2.0%
2024$15,359+3.2%
2023$14,889+1.4%
2022$14,681+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$295,185
DeedBook 3585, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1999