Skip to content

2 Carla WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2012

Property Information

Block5401
Lot115.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class18
Description2085C MODEL
Dwellings1
ZoningR-2A
Sq Footage2,534
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,400
28%
Improvement Value:$325,600
72%
Total Assessment$454,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,065+2.0%
2024$13,783+3.2%
2023$13,361+1.4%
2022$13,175+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$266,195
DeedBook 3556, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1999