Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Evans LaneLawrence Township, NJ 08648
Last Sale Date
Sep 14, 1995
Property Information
Block5401
Lot120.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page54
Building Details
Building Class---
DescriptionDETENTION BASIN
Dwellings1
ZoningR-2A
Sq Footage---
Acreage1.18
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2013 | $8,481 | +1.1% |
| 2012 | $8,386 | +4.3% |
| 2011 | $8,040 | +1.6% |
| 2010 | $7,914 | +5.4% |
Property History
No events match the selected filters.