Skip to content

99 1/2 Lawr-Penn RoadLawrence Township, NJ 08648

Built 2019

Last Sale Date
Oct 21, 2021

Property Information

Block5601
Lot11.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class19
Description---
Dwellings1
ZoningR-2A
Sq Footage6,366
Acreage2.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,400
20%
Improvement Value:$672,800
80%
Total Assessment$841,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,060+2.0%
2024$25,539+3.2%
2023$24,757+1.4%
2022$24,412+406.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2019