Skip to content

33 Willow RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1946

Last Sale Price
$127,932
Last Sale Date
Jun 2, 1988

Property Information

Block5703
Lot134
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,300
36%
Improvement Value:$240,400
64%
Total Assessment$377,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,701+2.0%
2024$11,467+3.2%
2023$11,116+1.4%
2022$10,961+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$127,932
DeedBook 2445, Page 192

Property Built

Built

Year Built: 1946