Skip to content

21 Phillips AveLawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Oct 30, 1997

Property Information

Block5708
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page5701

Building Details

Building Class---
Description1SF RESTAURANT
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage900
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
31%
Improvement Value:$142,200
69%
Total Assessment$207,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,413+2.0%
2024$6,285+3.2%
2023$6,092+1.4%
2022$6,007+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3258, Page 64