Skip to content

2630 Main StreetLawrence Township, NJ 08648

Built 1890
Other School

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 1991

Property Information

Block5801
Lot1.02
QualifierX
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class16
DescriptionSCHOOL BLDGS
Dwellings35
ZoningEGI
Sq Footage---
Acreage292

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,650,000
13%
Improvement Value:$172,041,800
87%
Total Assessment$197,691,800

Built

Year Built: 1890