Skip to content

18 Juniper CourtLawrence Township, NJ 08648

Built 1984

Last Sale Price
$102,000
Last Sale Date
Sep 15, 1987

Property Information

Block6201
Lot6
QualifierC2762
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6203

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO 6600 2F E
Dwellings1
ZoningPVD1
Sq Footage1,008
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
34%
Improvement Value:$96,700
66%
Total Assessment$146,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,295+2.2%
2024$4,204+3.4%
2023$4,067-4.5%
2022$4,257+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 2412, Page 571

Property Built

Built

Year Built: 1984