Skip to content

4 Woodbury LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 12, 2018

Property Information

Block6507
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page6501

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,200
30%
Improvement Value:$331,500
70%
Total Assessment$472,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,644+2.0%
2024$14,351+3.2%
2023$13,912+1.4%
2022$13,718+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$269,000
DeedBook 2997, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1976