Skip to content

3551 Lawr-Prin RoadLawrence Township, NJ 08648

Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block6601
Lot1.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class10
DescriptionBMS
Dwellings1
ZoningRD-1
Sq Footage---
Acreage272.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000,000
14%
Improvement Value:$313,413,300
86%
Total Assessment$363,312,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,125,543+2.0%
2024$1,103,017+59.3%
2023$692,293+27.4%
2022$543,335-93.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0