Skip to content

2 Teak LanePrinceton, NJ 08540

Vacant Land

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Aug 11, 2014

Property Information

Block6801
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningEP-2
Sq Footage---
Acreage1.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$102,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,179+2.1%
2024$3,115+3.2%
2023$3,020+1.4%
2022$2,977+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 6200, Page 182Recorded8/18/2014