Skip to content

304 Cobblestone WayLawrence Township, NJ 08648

Built 1999

Last Sale Price
$424,622
Last Sale Date
Sep 30, 1999

Property Information

Block7101
Lot3.11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class18
DescriptionAMHURST A
Dwellings1
ZoningEP-2
Sq Footage3,500
Acreage2.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,100
34%
Improvement Value:$439,200
66%
Total Assessment$665,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,611+2.0%
2024$20,199+3.2%
2023$19,580+1.4%
2022$19,307+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$424,622
DeedBook 3703, Page 257

Property Built

Built

Year Built: 1999