Skip to content

Mabel Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Sep 28, 2006

Property Information

Block902
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,239+2.0%
2024$1,214+3.2%
2023$1,177+1.4%
2022$1,161+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 5487, Page 189