Skip to content

110 Helen Ave

Lawrence Township, NJ 08648

Public Property

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jun 13, 2003

Property Information

Block902
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage3.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$83,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$2,599+9.9%
2006$2,365+8.4%
2005$2,183+4.5%
2004$2,088+7.1%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4549, Page 53