Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Helen Ave
Lawrence Township, NJ 08648
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 1988
Property Information
Block902
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.23
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$18,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $579 | +2.0% |
| 2024 | $568 | +3.2% |
| 2023 | $550 | +1.4% |
| 2022 | $543 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.