Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Turpin St
Trenton, NJ 08611
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 21, 2012
Property Information
Block10302
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
DescriptionG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$5,600
50%
Improvement Value:$5,500
50%
Total Assessment$11,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $644 | +4.2% |
| 2024 | $618 | +0.3% |
| 2023 | $616 | +0.3% |
| 2022 | $614 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.