Skip to content

312 Ferry St

Trenton, NJ 08611

Built 1837
Other Exempt

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 14, 1995

Property Information

Block10801
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB3S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,442
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,200
16%
Improvement Value:$27,600
84%
Total Assessment$32,800

Built

Year Built: 1837