Skip to content

Stokely Ave

Trenton, NJ 08610

Other Exempt

Last Sale Price
$40,500,000
Last Sale Date
Nov 7, 2014

Property Information

Block12001
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$495,000
9%
Improvement Value:$4,796,400
91%
Total Assessment$5,291,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$288,170
Property History

Property Sale

SaleMulti
$40,500,000

From:

To:

DeedBook 6205, Page 1903

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$30,250,000
DeedBook 6123, Page 252

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook NaN, Page NaN