Skip to content

675 S Clinton AveTrenton, NJ 08611

Built 1950
Public Property

Last Sale Price
$802,400
Last Sale Date
Jan 24, 1996

Property Information

Block16001
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageSBC

Building Details

Building Class---
Description1SB 37672SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,900
9%
Improvement Value:$779,600
91%
Total Assessment$858,500

Sale
$802,400
DeedBook 3030, Page 110

Property Built

Built

Year Built: 1950