Skip to content

6 Hurley St

Trenton, NJ 08638

Built 1886

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 2016

Property Information

Block1802
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,100
11%
Improvement Value:$25,300
89%
Total Assessment$28,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,647+4.2%
2024$1,581+0.3%
2023$1,577+0.3%
2022$1,572+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1886