Skip to content

166 Randall Ave

Trenton, NJ 08611

Built 1910

Last Sale Price
$26,000
Last Sale Date
Jun 27, 2002

Property Information

Block18302
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,546
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,200
19%
Improvement Value:$44,100
81%
Total Assessment$54,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,150+4.2%
2024$3,023+0.3%
2023$3,015+0.3%
2022$3,006+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$26,000
DeedBook 4327, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1910