Skip to content

122 Randall Ave

Trenton, NJ 08611

Built 1989

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Apr 4, 2007

Property Information

Block18402
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,064
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,900
13%
Improvement Value:$60,200
87%
Total Assessment$69,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,008+4.2%
2024$3,847+0.3%
2023$3,837+0.3%
2022$3,825+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5649, Page 274

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 2926, Page 258

Property Built

Built

Year Built: 1989