Skip to content

102 Barrack St

Trenton, NJ 08608

Built 1950
Church/Charitable

Last Sale Price
$2,505,000
Last Sale Date
Feb 25, 2015

Property Information

Block1903
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map PageTDA

Building Details

Building Class10
Description2SM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,610
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$189,600
46%
Improvement Value:$219,500
54%
Total Assessment$409,100

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,505,000

From:

To:

DeedBook 6218, Page 1843Recorded5/20/2015

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1950