Skip to content

4 West St

Trenton, NJ 08611

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block20604
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class27
DescriptionB2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,408
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,900
16%
Improvement Value:$51,900
84%
Total Assessment$61,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,585+4.2%
2024$3,440+0.3%
2023$3,432+0.3%
2022$3,421+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920