Skip to content

Enterprise Ave

Trenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Mar 9, 2020

Property Information

Block23004
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$68,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,997+4.2%
2024$3,836+0.3%
2023$3,826+0.3%
2022$3,814+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 2563, Page 739