Skip to content

1020-Rear New York Ave

Trenton, NJ 08638

Last Sale Date
Jul 5, 2023

Property Information

Block23501
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$539+4.1%
2024$518+0.3%
2023$516+0.3%
2022$515+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0