Skip to content

106 Michigan Ave

Trenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Nov 26, 2014

Property Information

Block24308
Lot777
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCB1S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$3,046+1.0%
2007$3,017
Property History

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 6207, Page 1252

Property Sale

SaleMulti
$54,000
DeedBook 2782, Page 103