Skip to content

366 S Olden Ave

Trenton, NJ 08629

Vacant Land

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Mar 18, 2022

Property Information

Block28702
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$284+4.1%
2024$273+2.0%
2023$267+4.7%
2020$255+5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 6479, Page 400