Skip to content

2-8 Whittlesey Rd

Trenton, NJ 08618

Public School

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Jun 30, 2003

Property Information

Block33003
Lot14.06
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,500
21%
Improvement Value:$111,800
79%
Total Assessment$141,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$60,000
DeedBook 4571, Page 75