Skip to content

67-Rear Homan Ave

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Oct 26, 2017

Property Information

Block33201
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$149-43.8%
2018$265+0.3%
2017$264+0.5%
2016$262+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6305, Page 279

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2624, Page 167