Skip to content

Hoffman Ave

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Jun 22, 2020

Property Information

Block34602
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$917+4.3%
2024$880+0.3%
2023$877+0.3%
2022$875+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6409, Page 1694