Skip to content

6 E Greenway Walkway

Trenton, NJ 08618

Built 2001

Last Sale Price
$63,990
Last Sale Date
Mar 23, 2001

Property Information

Block3801
Lot5.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityTrenton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,200
6%
Improvement Value:$82,600
94%
Total Assessment$87,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,093+4.2%
2024$4,888+0.3%
2023$4,876+0.3%
2022$4,860+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$63,990
DeedBook 4030, Page 49

Property Built

Built

Year Built: 2001